UA-108548159-1
klubi Pärnu Kesklinna Tenniseklubi Ringi 14A, 80014 Pärnu
 Väljakute reserveerimine:
 Peeter Allas +3725215524 | klubi@parnutennis.ee
kool Pärnu Kesklinna Tennisekool Ringi 14A, 80014 Pärnu 
 +37253449900 Evelin Vaino  kool@parnutennis.ee 

Turniirid ja tulemused

Ilmataadi vingerpusside kiuste õnnestus pühapäeva õhtuks selgitada Pärnu Kesklinna tenniseklubi väljakutel nelja mänguliigi Eesti meistrid, kolm kulda kuulusid favoriitidele.

“Mina sellist jama ei mäleta, et Eestis pole kolmel päeval vihma tõttu võimalik mängida,” ütles Eesti meistrivõistluste peakohtunik Margus Uba laupäeva õhtupoolikul.

“Kui pühapäeval samuti sajab, oleme sunnitud medalimängud järgmisel nädalal Tallinna viima.”'', '' Õnneks nii ei läinud, kogu pühapäeva sai kõigil väljakutel mängida ja õhtuks olid selgunud nii naiste kui meeste üksik- ja paarismängude võitjad, vaid segapaarid peavad nädala pärast oma meistritiitlitele võitlema.

Naiste finaal pakkus põnevust

Naiste üksikmängu finaali eel ennustasid paljud pealtvaatajad Margit Rüütli kiiret võitu Pärnust pärit Ilona Poljakova üle. Nii lõpuks läkski, kuid igava ja ühepoolse mängu asemel said kodulinna tennisesõbrad nautida ligi poolteist tundi kestnud põnevat matshi.
Esimese seti 6:2 võitnud Rüütel hakkas teises setis eksima ja suurte kogemustega Poljakoval polnud raskusi noorele vastasele koht kätte näidata. Otsustavas setis õnnestus Rüütlil Poljakovale oma tempo peale suruda ja sett 6:2 võita.
“Olen õnnelik, et sain oma kolmanda Eesti meistritiitli,” ütles Rüütel õnnitlusi vastu võttes. “Hooaja tipp on seljataga, nüüd tuleb ülikoolis õppimine tõsiselt käsile võtta.”
Künnap võitis kindlalt

Meeste üksikmängu finaali esimeses setis suutis Oskar Saarne maailma edetabelis 15 punktiga 750. real seisva ekspärnaka Mait Künnapi vastu koguni neli geimi võita. Teises setis ei andnud Künnap Saarnele enam suurt sõnaõigust, ta võitis 6:1 ja teenis oma esimese välisväljakute meistrikulla.

“Natuke kahju, et konkurents lahjaks jäi,” kõneles Künnap. “Andrei Luzgin ja Alti Vahkal oleksid turniirile palju sära juurde andnud.”

Asjatundjate sõnade kohaselt hargnesid meeste üksikmängu kõige põnevamad sündmused veerandfinaalis Saarne ja Ivar Troosti pallilahingus. Esimene sett kuulus 7:6 Troostile, teises setis oli sama tulemusega parem Saarne. Kolmanda seti ja kogu mängu suutis lõpuks Saarne 7:5 enda kasuks kallutada. Ühes poolfinaalis alistas Saarne 3:6, 6:3, 6:3 Jaak Põldma, teises oli Künnap 6:2, 6:3 parem Andres Angerjärvest.

Pärnu noortest tennisemängijatest võtsid meestega mõõtu Lauri Lilleste ja Madis Sprenk. Lilleste jäi avaringis 5:7, 4:6 napilt alla Aleksandr Jürgensile ja Sprenk pidi tunnistama Toomas Jürikivi 6:1, 6:1 paremust.

Meeste paarismängus finaalis olid Rauno Gull ja Toomas Veskimäe üllatuslikult 6:1, 6:1 paremad Saarnest ja Troostist. Turniiri direktori Tiina Posti sõnade kohaselt olid esikohamängu kaotajad üpris väsinud, sest neil tuli mõne tunni jooksul mitu mängu pidada.

Naiste paarismängus võitsid Margit Rüütel ja Ilona Poljakova finaalis mängleva kergusega 6:0, 6:3 Piret Ilvese ja Gajane Vage. Pronksmedalit jäid jagama Triin Eller ja Anet Kaasik ning Linda Garder ja Helina Lill.

“Taotleme järgmisel aastal Eesti tenniseliidult taas võimaluse korraldada Eesti meistrivõistlusi,” rääkis Pärnu kesklinna tennisekooli direktor Tiina Post. “Sellise tasemega turniir süstib meie lastesse palju energiat ja optimismi.”


Joel Kukk
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

esmaspäev, 1, september 2003


Eesti 100 RGB kuldartur
  ESTONIA Medical Spa Hotel LOGO    368px Wilson logo.svg ESTONIA Resort Hotel Spa LOGO  tennisest koda small    nordcel.ee  3karu amerest logo parnu logo farmi seb logo expert logo      

etl     IPINtournamentsoftwareitfseniors  tenniseurope